Obveščamo vas, da se z 20.9.2021, odpira drugi razpis projekta MSCA COFUND EUTOPIA-SIF podoktorske štipendije 2021/2022.

Ključne informacije o razpisu:

Spletna stran razpisa:

EUTOPIA-SIF

Odprtje razpisa:

Obdobje za  »pre-application matchmaking«

20.9.2021 – 25.10.2021

Rok oddaje projektne prijave:

10.1.2022 preko spletnega portala - Application portal

Začetek izvajanja projekta v primeru pridobitve sredstev:

September 2022

Prijavitelji (pogoji):

Izkušeni raziskovalci (ER – Experienced Researchers) z doktoratom ali raziskovalci brez doktorata, vendar z najmanj 4 letnimi raziskovalnimi izkušnjami (ni starostne omejitve) + vsaj 1 pismo podpore  + vsaj 2 priporočilni pismi

Pravilo mobilnosti: ključna zahteva je fizična mobilnost - pogoj: raziskovalec ni delal ali prebival v državi gostitelja več kot 12 mesecev v zadnjih treh (3) letih pred rokom za oddajo projektne prijave.

Projekt:

»Bottom up« / Vse discipline / Ni vnaprej določene teme raziskovalnega projekta, vendar pa je potrebno projektno idejo navezati na eno ali več ključnih raziskovalnih področji programa (key research areas):

• Materials engineering
  • Data & Intelligence
  • Health
  • Sustainability
  • Welfare & Inclusion

Razlogi za prijavo:

MSCA COFUND EUTOPIA-SIF mladim raziskovalcem ponuja odlične pogoje za dvig raziskovalne odličnosti in kariernega razvoja:

• Dvoletna pogodba o zaposlitvi kot Marie Sklodowska-Curie COFUND raziskovalec na eni izmed EUTOPIA univerzi.
  • Popolna akademska svoboda pri izvajanju raziskovalnega projekta.
  • Mednarodna in medsektorska mobilnost preko gostovanj na akademski in/ali neakademski instituciji.
  • Program usposabljanja in razvoja kariere (PCDP)

Potek izbora raziskovalcev

Izbor odličnih tujih izkušenih raziskovalcev bo potekal odprto in transparentno, v več fazah v okviru EUTOPIA izbornih komisij. Pri evalvaciji prijav lahko sodelujejo tudi pedagogi in raziskovalci z UL. V času trajanja projekta bo UL vsako leto zaposlila 2 izbrana raziskovalca (raziskovalca izbrana na razpisu 2020/21 se zaposlujeta na FF in FKKT, skupaj pa bo v času trajanja projekta UL zaposlila 8 raziskovalcev).

Okvirna časovnica izbora (v ang.)

• January 20: Eligibility check results
  • February 4: Relevance feedback closing
  • February 7: International peer review
  • March 21: Closing Review stage
  • March 30: shortlist for interviews
  • April 18-22: Interviews + Consensus meeting
  • May 9: Official shortlist

Splošne informacije o projektu

Konzorcij: EUTOPIA University Alliance (povezava do spletne strani); Univerza v Ljubljani, Univerza Vrije Bruselj – Belgija, Univerza CY Cergy Paris – Francija (koordinator projekta EUTOPIA-SIF), Univerza v Göteborgu – Švedska, Univerza Pompeu Fabra iz Barcelone – Španija in Univerza v Warwicku – Velika Britanija

Program: Horizon2020 Co-funding of regional, national and international programmes (COFUND)- Fellowship Programme

Trajanje projekta: 5 let (60 mesecev)

Glede na lanski razpis je pri samem postopku prijave predvidenih nekaj ključnih novosti, in sicer:

- Pre-application matchmaking (priporočljivo, ampak neobvezno): od 20.9.2021 do 25.10.2021:

Kandidati preko platforme oddajo kratek povzetek s ključnimi besedami. Koordinator projekta CY Cergy Pariz bo te povzetke ob zaključku matchmaking faze (25.10.2021) posredoval na kontakte izbranih raziskovalnih pisarn.

- Letter of Support je nov kriterij za uspešno prijavo (eligibility):

Zgoraj opisan postopek služi tudi temu, da tuji raziskovalec lažje pridobi Pismo podpore/Letter of Support. Za uspešno prijavo na UL mora kandidat pridobiti »Letter of Support« podpisan s strani potencialnega mentorja in dekana.