Diplomanti ZF UL, čas je, da se srečamo!

Vabimo vas, da se nam 26. maja 2021 ob 15. uri pridružite na brezplačnem spletnem dogodku (prijava), ki smo ga pripravili z mislimi na diplomante ZF UL. Vabljeni tudi vsi drugi, ki vas tematika zanima.

Naša odgovornost je, da svoja znanja neprestano nadgrajujemo. In COVID-19 nam prinaša tudi izkušnje, ki bodo zagotovo vplivale na razvoj naše stroke. Izsledke aktualnih dognanj bodo predstavili predavatelji Zdravstvene fakultete UL in drugi strokovnjaki.

PROGRAM DOGODKA

SKUPNI DEL
15.00 - 15.10 - Uvodni nagovor
15.10 - 15.30 - COVID-19 Sledilnik: pozitivna zgodba epidemije v Sloveniji (dr. Janez Žibert, ZF UL)
15.30 - 15.50 - Ali so podatki o COVID-19 v Sloveniji dovolj izkoriščeni? (Tina Kamenšek, mag. ZN, ZF UL)
15.50 - 16.10 - Kaj nam povedo različni pristopi pri mikrobiološki diagnostiki COVID 19? (dr. Anamarija Zore, ZF UL)
16.10 - 16.30 - Epidemiologija odpadnih voda in zgodnje zaznavanje novih povzročiteljev bolezni (Katarina Bačnik, mlada raziskovalka, Nacionalni inštitut za biologijo)
16.30 - 16.50 - Razprava s predavatelji
16.50 - 17.05 - Odmor
17.05 - 17.30 - Histološka slika pljuč pri bolnikih s pljučnico COVID-19 (dr. Raja Gošnak Dahmane in Aleksandra Milutinović Živin)
RAZPOREDITEV V VZPOREDNE SPLETNE SOBE
17.30 - 18.00 - Slikovne preiskave pljuč pri bolnikih s pljučnico COVID-19 (Slavica Ponorac, dr. med., Klinični inštitut za radiologijo, Torakalna diagnostika)
17.30 - 18.00 - Izvajanje DT storitev na daljavo kot del kliničnega usposabljanja v času pandemije (mag. Alenka Plemelj, mag. Nevenka Gričar)
17.30 - 18.00 - Izkušnje fizioterapevtov na URI - Soča v času epidemije (Janez Špoljar, mag. fiziot.; Aleksander Zupanc, mag. fiziot.)
18.00 - 18.05 - Zaključek dogodka

Dogodek bo potekal v spletnem okolju in ga bo povezovala Zarja Muršič.

Vsebina izobraževanja je v postopku pridobivanja licenčnih točk ZZBNS.

Pohitite s PRIJAVO!

Vljudno vabljeni!