Spoštovani mentorji, vabimo vas, da se nam pridružite na izobraževalnem dogodku na Zdravstveni fakulteti UL.

Prvi del izobraževanja bo namenjen novim mentorjem, kjer bodo podana osnovna znanja, potrebna za uspešno delo s študenti.

Rdeča nit letošnjega dogodka bo SAMOREFLEKSIJA, SUPERVIZIJA IN POKLICNA REFLEKSIJA V ZDRAVSTVU.

Skozi osrednje predavanje na temo SAMOREFLEKSIJE PRI POKLICNEM DELU nas bo letos popeljal prof. dr. Borut Škodlar, psihiater in psihoterapevt, predavatelj na Medicinski in Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, zaposlen na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana.

borut skodlar z jesensko naravo v ozadju

PRVI DOPOLDANSKI DEL - OSNOVNE VSEBINE (ZA NOVE MENTORJE)
7:30 - 8:00        Registracija
8:00 - 8:05        Pozdrav udeležencem: predstojnik CVU
8:05 - 8:25        Komunikacija v zdravstvenem timu (dr. Darja Thaler)
8:25 - 8:45        Pomen evalvacije strokovne prakse ter samorefleksije z vidika študenta in delovnega mentorja (dr. Andrej Ovca)
8:45 - 9:05        Ali samorefleksija mentorja lahko vpliva na študente in na počutje pacienta? (Robert Sotler, MSc.)
9:05 - 9:25        Izzivi na področju mentoriranja in praktičnega usposabljanja študentov ZF (dr. Andreja Kvas)

OSREDNJI DOPOLDANSKI DEL
9:25 - 9:45        Razprava s kavo ter registracija udeležencev drugega sklopa dopoldanskih predavanj, namenjenih vsem mentorjem*
9:45 - 9:55        Pozdravna nagovora (predstavnik vodstva ZF UL ter g. Jože Prestor)
9:55 - 10:25      Izkušnje z implementacijo supervizije v zdravstvu (dr. Nataša Dernovšček Hafner)
10:25 - 10:55    Supervizija kot profesionalna psihohigiena (dr. Darja Thaler)
10:55 - 11:20    Izkušnje doživljanja študentov s supervizijo v kot obliko pomoči za klinično uporabljanje (Tjaša Ulčnik, ZN 2. st., Mirza Omerovič, ZN 1. st.)
11:20 - 11:45    Razprava s kavo
11:45 - 13:15    Samorefleksija: teoretično ozadje in praktična aplikacija (prof. dr. Borut Škodlar)
13:15 - 13:45    Odmor za kosilo

POPOLDANSKI DEL
13:45 - 15:30     Razpored mentorjev po strokovnih področjih

Babištvo in babiška nega
2. konferenca: Babice babicam: Za boljšo prihodnjo obravnavo žensk

Delovna terapija
Refleksija kliničnega usposabljanja v delovni terapiji

Fizioterapija
Primerjava funkcije kolena po rekonstrukciji sprednje križne vezi in dinamični stabilizaciji po metodi Ligamys (Ana Boštjančič, mag. fizioterap.)
Vpliv programa FIFA 11+ na telesno zmogljivost mladih odbojkaric (Lana Jović, mag. fizioterap.)

Laboratorijska zobna protetika
13:10-14:40: Mentor in trenutni izzivi mentoriranja

Radiološka tehnologija
Refleksija o zbirnih mapah«; analiza mnenj študentov o zapisih v zbirnih mapah

Sanitarno inženirstvo
Sanitarno inženirstvo Evalvacija strokovne prakse v štud. letu 2022/23 in izbrane strokovne teme iz higiene človekovega okolja
13:15 – 13:20: Uvodni pozdrav (Rok Fink, UL ZF)
13:20 – 13:40: Dejavniki vpliva notranjega in zunanjega okolja na kakovost zraka v igralnicah vrtcev ter učilnicah osnovnih in srednjih šol (Jan Rožanec, An Galičič in Andreja Kukec, NIJZ)
13:45 – 14:05: Sistemi in metode spremljanja higiene površin Surfychek app. (Lovro Tomazin in Dominika Žagar, KIMI d.o.o.)
14:10 – 14:30: Rezultati evalvacije strokovne prakse 2022/23 (Andrej Ovca, UL ZF)
14:35 – 14:45: Razprava in zaključek (Andrej Ovca, UL ZF)

Zdravstvena nega
13:45 - 15:30     Mentoriranje za reflektivno prakso: dodatna obremenitev ali koristno orodje? (dr. Tina Kavčič, ZF UL)
13:45 - 15:30     Genomika v zdravstveni negi: priložnosti in omejitve (dr. Marija Milavec Kapun, Lucija Matić, število udeležencev je omejeno na 20!)

*Organizacijski odbor si pridržuje pravico do manjših sprememb v programu.

KOTIZACIJA IN PRIJAVA

Izobraževanje je za mentorje študentom ZF UL brez kotizacije, obvezna pa je PRIJAVA.
Kotizacija za udeležence, ki niso mentorji študentom ZF UL, znaša 110 EUR z DDV.

Vljudno vabljeni!