Diplomirane fizioterapevte, višje fizioterapevte in magistre fizioterapije vabimo na 2. del aktualnega izobraževanja z delavnico. Druga delavnica je vsebinsko enaka kot prva izvedba, vendar je tokrat več poudarka na praktičnem delu.

Vsebina izobraževanja:
- teoretični pregled na dokazih temelječih priporočil sodobne obravnave ljudi z bolečino v spodnjem delu hrbta (BSH),
- proces fizioterapevtske triaže in postopek pregleda pacienta,
- kako izbrati ustrezen fizioterapevtski pristop za različne kategorije pacientov,
- praktična izvedba izbranih tehnik manualne terapije in kinezioterapije za ljudi z bolečino v hrbtu.

KDAJ: 22.9.2023.

12:00 - 12:10     Registracija in pozdrav udeležencev
12:10 - 13:10     Predavanje - I del: Triaža pacientov z BSH glede na primernost terapije (izr. prof. dr. Alan Kacin)
13:10 - 13:20     Odmor
13:20 - 14:20     Predavanje - II del: Triaža pacientov z BSH glede na primernost terapije (izr. prof. dr. Alan Kacin)
14:20 - 14:40     Odmor
14:40 - 16:10     Praktična delavnica I: Fizioterapevtski pregled pacienta z BSH (asist. dr. Matej Ipavec, izr. prof. dr. Alan Kacin)
16:10 - 16:20     Odmor
16:20 - 18:00     Praktična delavnica II: Sodobni postopki fizioterapije za paciente z BSH (asist. dr. Matej Ipavec, izr. prof. dr. Alan Kacin)
18:00 - 18:10    Zaključek izobraževanja s potrdili Izvajalca

Izr. prof. dr. Alan Kacin je izredni profesor za področje fizioterapije in vodja Laboratorija za fizioterapijo na Oddelku za fizioterapijo UL ZF. Raziskuje in objavlja strokovne in znanstvene članke s področja fizioterapije, športnih in gibalnih znanosti in ergonomije. Njegovo ključno področje raziskovanja je proučevanje učinkovitosti fizioterapevtskih postopkov za zdravljenje oslabelosti in atrofije skeletnih mišic, ki so posledica okvar sklepov spodnjega uda in hrbtenice. Pri svojem kliničnem raziskovalnem delu sodeluje z več domačimi in tujimi ustanovami, med ključnimi Ortopedska klinika UKCL, Inštitut za patofiziologijo UL MF in Norwegian School of Sport Sciences (Norveška). Kot vodja fizioterapije je, v sodelovanju z MZ, NIJZ in zdravstvenimi domovi, izvedel interdisciplinarni pilotni projekt z naslovom »Nova klinična pot za bolnika z bolečino v križu«, ki je pokazal, da z uvedbo triažnega fizioterapevta lahko bistveno izboljšamo učinkovitost obvladovanja bolečine v križu (LBP) na primarni ravni zdravstvenega varstva v Sloveniji.

Asist. dr. Matej Ipavec je zaključil študij fizioterapije na ZF UL, ter nato nadaljeval z magistrskim in doktorskim študijem aplikativne kineziologije na UP. Od leta 2009 do danes opravlja redno fizioterapevtsko prakso. V preteklosti je bil večkratni vodja fizioterapevtske službe na svetovnih in evropskih prvenstvih ter spremljal slovenske športnike na dvojih Olimpijskih igrah v Londonu 2012 ter v Sočiju 2014. Za seboj ima več kot 700 ur dodatnega izpolnjevanja iz manualne terapije in zahtevnih okvar mišično-skeletnega sistema. V raziskovalnem in fizioterapevtskem delu združuje številne mednarodne izkušnje in je od leta 2015 zaposlen na ZF UL, na oddelku za fizioterapijo, kjer svoje znanje prenaša na bodoče mlade fizioterapevte.

KJE: Zdravstvena fakulteta, Zdravstvena pot 5, Ljubljana

KOTIZACIJA 160 EUR z DDV.

Kotizacija vključuje DDV in zajema:
- učno gradivo,
- izvedbo izobraževanja,
- osvežitev,
- potrdilo o prisotnosti.

PRIJAVA

Število udeležencev je zaradi omejitev števila oseb na delavnici omejeno, zato pohitite s prijavami.

Vljudno vabljeni!

Katedra za Fizioterapijo in Center za vseživljenjsko učenje, ZF UL