Vsako leto 8. novembra ob obletnici odkritja rentgenskih žarkov obeležujemo Mednarodni dan radiologije in radiološke tehnologije. Po 127 letih razvoja stroke si brez dela radioloških inženirjev, ki sodelujejo v diagnostiki in zdravljenju na vseh nivojih zdravstva, sodobne medicine ne znamo več predstavljati.

Letošnji praznik poteka pod geslom Radiologi in radiološki inženirji v skrbi za paciente, s strokovnim srečanjem pa ga bomo obeležili tudi na Zdravstveni fakulteti.

Vsem radiološkim inženirjem Oddelek in katedra za radiološko tehnologijo želita vse najlepše ob njihovem prazniku!

post IDoR 2022 English